Anne Sütü Polikliniğimiz

 

Klinik Hakkında

HASTANEMİZDE ANNE SÜTÜ(LAKTASYON-RELAKTASYON) POLKLİNİĞİ

 

              Anne ve bebek sağlığına yönelik hizmet sunumu, bir ülke için sağlık hizmetlerinin sağlanması ve kalitesi bakımından çok yönlü bir kalkınma göstergesidir. Ülkemizde 1991 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte ‘’Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’’ yürütülmektedir. Bu program çerçevesinde; çalışmalarımızı başarıyla tamamlayıp Bebek Dostu Hastane ünvanını almış bulunmaktayız.

              Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği ve yürütülen programa göre ‘’bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi’’ ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması temel amacımızdır.

              Bu amaç doğrultusunda; iyi uygulama örneği olarak Anne Sütü ‘’Emzirme Danışmanlığı Laktasyon-Relaktasyon’’ Polikliniği açmış bulunmaktayız.

              Bu polikliniğimizde annelere, anne sütü ve emzirme konularında danışmanlık hizmeti verilerek destek olunmaktadır.


30 Haziran 2022